Stary Folwark. 4-letni chłopczyk spadł z pomostu do jeziora Wigry. Uratował go policjant

W miejscowości Stary Folwark czterolatek spadł z pomostu do jeziora Wigry. Na szczęście w pobliżu znajdował się policjant, który spędzał czas wolny od służby. Funkcjonariusz wskoczył do wody i uratował dziecku życie.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu w środę (5.08). Policjant bez zastanowienia rzucił się do wody aby pomóc czterolatkowi. Tydzień później, komendant suwalskiej policji otrzymał wiadomość z podziękowaniami za zachowanie swojego funkcjonariusza.

Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Stary Folwark. Funkcjonariusz po służbie uratował czterolatka, który wpadł do jeziora Wigry

Janusz Uryn, sierżant sztabowy z suwalskiej policji odpoczywał ze swoją córką i jej koleżanką na plaży w Starym Folwarku. Około godz. 19:00 funkcjonariusz zauważył, że po pomoście na jeziorze Wigry idzie mały chłopiec oraz kobieta.

- W pewnym momencie policjant usłyszał krzyk kobiety i zauważył, że dziecko wpadło do wody - informuje suwalska policja. Sierżant Uryn wskoczył do wody, aby uratować tonącego chłopca. - Całe szczęście pomoc przyszła w samą porę. Funkcjonariusz uratował dziecko. Cały i zdrowy czterolatek trafił pod opiekę wystraszonej mamy - dodaje policja.

Komendant policji otrzymał wiadomość z podziękowaniami od matki dziecka

W poniedziałek do komendanta suwalskiej policji trafił e-mail mamy czterolatka z podziękowaniami dla policjanta, który uratował życie jej dziecku.

- Znalazłam się obok dziecka w momencie, gdy stało przy drabince w pobliżu boi - relacjonuje matka. - Kazałam mu się odsunąć od krawędzi pomostu, ale synek ześlizgnął się do wody na głębokość większą niż jego wzrost. Chciałam za nim wskoczyć do wody, ale wyprzedził mnie siedzący obok na pomoście mężczyzna - dodała.

- Człowiek, który uratował to był pan Janusz. (...) Jego obecność stała się wspaniałym darem Opatrzności Bożej - dodaje. - Chciałabym na Pana ręce przekazać najserdeczniejsze podziękowania za pomoc - napisała matka czteroletniego chłopca.

Mama czterolatka przesłała podziękowania za uratowanie swojego synkaMama czterolatka przesłała podziękowania za uratowanie swojego synka KMP w Suwałkach