Henryk Wujec ciężko choruje, jest w szpitalu. Jego stan pogorszył się od czerwca

Henryk Wujec, jedna z legend Solidarności, przebywa w szpitalu. Jego stan pogorszył się od czerwca. W lipcu - już ze szpitala - apelował o głosowanie w wyborach prezydenckich. W czwartek odbędzie się msza święta za jego zdrowie.

O ciężkim stanie zdrowia Henryka Wujca i mszy świętej w jego intencji poinformowała Unia Demokratyczna. 

"Nasz kochany Henio Wujec walczy z ciężką chorobą. 13 sierpnia o godzinie 13.30 w kościele Św. Marcina w Warszawie odbędzie się msza święta za jego zdrowie. Jeśli jesteście stacjonarnie lub przejazdem w tym dniu w Warszawie, to zapraszamy do wspólnej modlitwy. Heniu, musisz wygrać!" - napisano na stronie partii na Facebooku.

Serwis WP.pl informuje, że Wujec choruje od jakiegoś czasu, a jeszcze w czerwcu jego stan był na tyle dobry, że pozwolił na oddanie głosu w wyborach. Gdy w lipcu odbywała się II tura wyborów, Wujec był już w szpitalu. Wtedy apelował we wpisie na Facebooku o udział w wyborach i namawianie innych do oddania głosu na Rafała Trzaskowskiego. 

Działacz Solidarności i poseł w wolnej Polsce 

Henryk Wujec urodził się w 1940 roku. Od lat 70. angażował się w działalność opozycyjną i pomoc robotnikom. Zasiadał we władzach NSZZ "Solidarność", był internowany w czasie stanu wojennego. Brał udział w obradach Okrągłego Stołu.

W latach 1989–2001 był posłem m.in. Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Był wiceministrem rolnictwa, a w latach 2010–2015 doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego ds. społecznych.

Więcej o: