Nakomiady. Tragedia na prywatnej posesji. Maszyna rolnicza śmiertelnie potrąciła 3-latka

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Nakomiady pod Kętrzynem w województwie warmińsko-mazurskim. 3-latek został śmiertelnie potrącony przez ładowacz służący do przewozu bel słomy.

Tragedia miała miejsce na terenie prywatnej posesji. Policjanci z Kętrzyna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Nakomiady. 3-latek zmarł po najechaniu przez maszynę

Do wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że unieruchomiona maszyna rolnicza, stojąc na terenie o niedużym nachyleniu, w pewnym momencie stoczyła się i najechała na bawiące się w pobliżu 3-letnie dziecko.

W wyniku odniesionych obrażeń chłopiec niestety zmarł. Opiekę nad nim sprawowała trzeźwa matka. Cała rodzina została objęta opieką psychologiczną, zaś policjanci zabezpieczyli maszynę na parkingu strzeżonym.

Wraz z tym tragicznym wypadkiem, funkcjonariusze przypomnieli o konieczności zachowania ostrożności przy obsłudze maszyn i urządzeń rolniczych. Policjanci apelują, aby za ich użytkowanie odpowiadały jedynie doświadczone osoby.

Zobacz wideo Śląsk. Policja zapobiegła nielegalnym wyścigom
Więcej o: