Pogoda na dziś - środa 12 sierpnia. Dużo słońca w całym kraju

Pogoda na dziś - środa 12 sierpnia. Synoptycy przewidują na dziś bardzo słoneczną pogodę. Temperatury maksymalne wyniosą od 22 stopni na północy, do 28 stopni na południu kraju.
Zobacz wideo Czy nadmorskie miejscowości czeka potop? Ekspert odpowiada

W środę w większości kraju nie są prognozowane żadne opady. Tylko w południowych powiatach Małopolski czy Podkarpacia spodziewany jest lokalny deszcz.

Temperatura. Najcieplej na południowym zachodzie kraju

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś dla Gdańska, Olsztyna i Białegostoku, gdzie będą maksymalnie 22 stopnie w ciągu dnia. Termometry pokażą 25 stopni w województwach lubelskim, mazowieckim, łódzkim i zachodniopomorskim. Jeden stopień więcej będzie w Bydgoszczy, Kielcach, Rzeszowie i Katowicach. Jeszcze cieplej, do 27 stopni, będzie w województwach małopolskim, wielkopolskim i lubuskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Wrocławia i Opola - tam 28 stopni.

Pogoda na dziś - środa 12 sierpnia.Pogoda na dziś - środa 12 sierpnia. gazeta.pl

Opady. Dużo słońca w całym kraju 

Rano w całej Polsce zapowiadane jest bezchmurne niebo. Dopiero po południu w północo-wschodniej części kraju pojawi się więcej chmur. Niewielki deszcz spadnie tylko w południowych powiatach województwach podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. W pozostałych regionach nie będzie padać. Wiatr na ogół słaby, w porywach do maksymalnie 35 kilometrów na godzinę w centralnych województwach.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.