Dariusz Baliszewski nie żyje. Dziennikarz i historyk zmarł w wieku 74 lat

Dariusz Baliszewski zmarł w niedzielę w nocy w Warszawie. Dziennikarz i historyk miał 74 lata. Jego badania nad katastrofą na Gibraltarze przyczyniły się do powstania filmu i serialu o Władysławie Sikorskim.

Jako dziennikarz Dariusz Baliszewski współpracował m.in. z "Newsweekiem", "Wprost" czy TVN-em. W 2017 roku związał się z "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze Historia".

Dariusz Baliszewski nie żyje. Dziennikarz i historyk zmarł w wieku 74 lat

Dariusz Baliszewski w latach 80. i 90. prowadził programy telewizyjne, takie jak "Świadkowie" i "Rewizja nadzwyczajna". Jego badania nad przyczynami śmierci generała Władysława Sikorskiego były przyczynkiem do powstania serialu o oraz filmu "Generał - zamach na Gibraltarze".

 

Baliszewski napisał kilka książek, m.in. "Ilustrowany przewodnik po Polsce stalinowskiej", "Historia nadzwyczajna", "Trzecia strona medalu", "Gibraltar. Tajemnica Sikorskiego" czy "Cud niepodległości", która ukazała się w 2019 roku.

W 1999 roki Dariusz Baliszewski otrzymał od Aleksandra Kwaśniewskiego Srebrny Krzyż Zasługi za osiągnięcia w twórczości telewizyjnej oraz działalność społeczną.

W chwili śmierci Dariusz Baliszewski miał 74 lata.

Więcej o: