Mazowieckie. Wypadek na Wiśle. Wywróciła się łódka z ludźmi, 28-latek z Zakroczymia utonął

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielne popołudnie na wysokości miejscowości Czerwińsk nad Wisłą w powiecie płońskim (woj. mazowieckie). Łódka, którą płynęło sześć osób przewróciła się, wskutek czego jedna z nich utonęła.

Zdarzenie miało miejsce na wysokości bulwarów. Na łódce znajdowało się sześć młodych osób, z czego cztery z nich zdołały wrócić na brzeg - informuje lokalny portal Płońsk w sieci.

Czerwińsk nad Wisłą. 28-latek próbował ratować swoich znajomych

Rzeczniczka mazowieckiej policji podinsp. Katarzyna Kucharska przekazała, że na łodzi znajdowało się pięć osób - W pewnym momencie łódka zaczęła nabierać wody i przewróciła się. Czterem osobom udało się uratować. Piąty z pasażerów, 28-letni mężczyzna, zmarł, mimo podjętej reanimacji - powiedziała.

Portal "Płońsk w sieci" podaje natomiast, że łódką po Wiśle pływało sześć osób: dwie kobiety i czterech mężczyzn. Po tym, jak łódka się wywróciła, 28-letni mężczyzna chciał pomóc swoim współtowarzyszom, między innymi swojej siostrze.

Mężczyzny nie udało się uratować. Znaleziono go kilometr dalej

- Niestety musiał opaść z sił i rzeka go porwała. Mężczyznę znaleziono około kilometra dalej, w dół rzeki od bulwaru, na łasze z piaskiem, bez oznak życia. Akcja reanimacyjna trwała około godziny. Niestety, przybyły na miejsce tragedii śmigłowcem z Płocka lekarz stwierdził zgon 28-latka - przekazał st. bryg. Dariusz Brzeziński z KP PSP w Płońsku.

Na miejscu zdarzenia pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która prowadzi swe czynności pod nadzorem prokuratora.

Zobacz wideo Kobieta próbowała powstrzymać złodzieja samochodu. Uwiesiła się drzwi, a mężczyzna ciągnął ją kilka metrów