Zmiany w NIK. Marian Banaś powołał nową dyrektor generalną

Najwyższa Izba Kontroli poinformowała za pośrednictwem Twittera o zmianie na stanowisku dyrektora generalnego NIK. Tę funckję obejmie Janina Bielak.

Informacja o zmianach pojawiła się na Twitterze Najwyższej Izby Kontroli w piątek. "Marian Banaś Prezes NIK po uzyskaniu zgody Pani Marszałek Sejmu Elżbiety Witek odwołał z dniem 6 sierpnia 2020 Dyrektora Generalnego NIK Andrzeja Stycznia i powołał na to stanowisko Janinę Bielak" - brzmi komunikat instytucji.

Janina Bielak została dyrektorką generalną Najwyższej Izby Kontroli

Jak podaje "Wprost" Janina Bielak wcześniej pracowała na stanowisku dyrektorskim w dziale rachunkowym Najwyższej Izby Kontroli. W oficjalnych dokumentach tej instytucji występuje taż jako doradca ekonomiczny i kontroler. Janina Bielak pracuje w NIK od blisko ośmiu lat.

Nie są to jedyne zmiany personalne, o jakich w ostatnim czasie zadecydował Marian Banaś. W połowie lipca prezes NIK odsunął Tadeusza Dziubę od nadzoru nad kontrolami. Decyzja ta miała związek z doniesieniami o próbie manipulowania przy wynikach kontroli, które miały ocenić działalność Beaty Kempy. Kontrola miała objąć lata 2017-2019, kiedy europosłanka PiS pełniła funkcję minister do spraw pomocy humanitarnej.

Zobacz wideo Zandberg: Służby z panem Banasiem licytują się na to, kto jest twardszy
Więcej o: