Pogoda na dziś - wtorek 11 sierpnia. Deszcz i burze we wschodniej i południowej Polsce

Pogoda na dziś - wtorek 11 sierpnia. Meteorolodzy prognozują bardzo słoneczną pierwszą część dnia. Po południu na wschodzie i południu pojawią się burze.
Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

We wtorek zapowiadane są niewielkie spadki temperatury w północnej Polsce. Najcieplejszy dzień czeka tradycyjnie mieszkańców północno-zachodnich regionów.

Temperatura. Dziś od 22 do 28 stopni

Niewielki spadek temperatury obserwowany będzie na północy i wschodzie kraju. Najniższą temperaturę, 22 stopnie, pokażą termometry w Gdańsku. Dwa stopnie więcej będzie w województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim. Na Podlasiu, Podkarpaciu oraz Kujawach prognozowanych jest 25 stopni. W Warszawie, Łodzi, Kielcach, Krakowie i Katowicach ma być do maksymalnie 26 stopni. Najwyższa temperatura czeka mieszkańców zachodniej i południowo-zachodniej Polski. Od 27 do 28 stopni będzie w województwach wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim.

Pogoda na dziś - wtorek 11 sierpnia.Pogoda na dziś - wtorek 11 sierpnia. gazeta.pl

Opady. Burze na wschodzie i południu kraju

Rano w większości kraju prognozowane jest tylko niewielkie zachmurzenie. Dopiero około godziny 15:00 na wschodzie, południu i w centrum kraju pojawić się może więcej chmur o natężeniu umiarkowanym i dużym. Wraz z nimi spodziewane są opady deszczu i burze. Według wstępnych prognoz komórki burzowe pojawią się w województwach kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubelskim, podkarpackim, łódzkim, małopolskim i wielkopolskim. Wiatr początkowo słaby, później umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.