Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś otwarte? [9 sierpnia]

Czy 9 sierpnia to niedziela handlowa? Czy supermarkety będą dziś otwarte? Podpowiadamy, co mówi na ten temat ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta.

9 sierpnia nie jest niedzielą handlową. Oznacza to, że sklepy wielkopowierzchniowe takie jak Lidl, Biedronka czy Auchan będą zamknięte. Mimo to będzie można zrobić dziś zakupy. Czynne będą m.in. punkty pocztowe, stacje benzynowe, sklepy na dworcach i osiedlowe sklepiki, w których sprzedawać będą właściciele. 

Niedziele handlowe 2020. Kiedy najbliższa niedziela z handlem?

Z kalendarza niedziel handlowych na 2020 rok wynika, że do końca roku będą jeszcze trzy niedziele bez zakazu handlu. Najbliższa wypadnie 30 sierpnia, a więc za trzy tygodnie. Oprócz tego niedzielami handlowymi będą 13 i 20 grudnia - dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Koronawirus. O jakich zasadach należy pamiętać w sklepie?

Choć większość restrykcji związanych z koronawirusem została zniesiona, idąc do sklepu, wciąż musimy pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa. W zamkniętych przestrzeniach publicznych, takich jak np. sklepy, urzędy czy autobusy, musimy zasłaniać usta i nos. Można to zrobić za pomocą maseczki, przyłbicy lub części odzieży. Przed wejściem między sklepowe regały należy także zdezynfekować ręce lub ubrać jednorazowe rękawiczki. Konieczne jest również zachowanie dystansu między osobami, które ze sobą nie mieszkają. 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach
Więcej o: