Wielkopolska. Paralotniarze spadli z wysokości 50-70 metrów. Stan kobiety jest ciężki

Do bardzo groźnego wypadku z udziałem dwojga paralotniarzy doszło w Michałkowie (woj. wielkopolskie). Instruktor oraz 23-letnia kobieta spadli z wysokości 50-70 metrów. Stan kobiety określany jest jako ciężki.

Upadek z wysokości 50-70 metrów na szczęście nie zakończył się śmiercią żadnego z paralotniarzy. Mimo to przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala kobieta znajduje się w ciężkim stanie.

23-latka i 47-latek poszkodowani. Na miejscu pojawiło się LPR

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 16:00 w Michałkowie. Paralotniarzami byli 23-letnia kobieta, mieszkanka powiatu szamotulskiego oraz 47-letni instruktor, mieszkaniec powiatu ostrowskiego - informuje portal www.wlkp24.info.

Ciężko ranna kobieta trafiła do szpitala w Kaliszu. Lekarze oceniają jej stan jako ciężki. 47-latek z kolei doznał urazów kończyn i został przetransportowany do placówki w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Zespół Ratownictwa Medycznego, straż pożarna oraz policja, która rozpoczęła czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Zobacz wideo Latający silos na zboże, czyli ważny test nowej rakiety Muska
Więcej o: