Pogoda. IMGW: Burze i upały wrócą od piątku. Temperatura sięgnie 30 stopni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - w piątek 7 sierpnia wrócą do Polski gwałtowne burze i wysoka temperatura. Termometry w niektórych regionach wskażą do 30 stopni Celsjusza.

IMGW podaje, że na środę i czwartek nie prognozuje się niebezpiecznych zjawisk pogodowych, ale już w piątek mogą takie wystąpić. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że 7 sierpnia będziemy świadkami gwałtownych burz. Wyładowań atmosferycznych należy spodziewać się w okolicach Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego, Łodzi, Kielc, Rzeszowa i Lublina. Tego dnia wystąpią także upały. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 24 stopni w Zakopanem do 30 we Wrocławiu.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak się zachować podczas burzy?

Pogoda na weekend. Z dnia na dzień coraz więcej opadów i burz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w sobotę burze wystąpią w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim i zachodniopomorskim. W pozostałych regionach będzie pochmurno, ale nie deszczowo. 8 sierpnia także będzie ciepłym dniem. Termometry wskażą maksymalnie od 24 stopni w Zakopanem do 29 stopni we Wrocławiu.

Niedziela również zapowiada się burzowo. Grzmoty i pioruny wystąpią w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim, łódzkim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim. Podobnie jak w piątek i sobotę wyładowaniom atmosferycznym będzie towarzyszyć wysoka temperatura. Prognozuje się, że w ostatni dzień tygodnia temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 22 stopni w Zakopanem do 29 stopni w Zielonej Górze.