Pogoda na dziś - czwartek 6 sierpnia. Bardzo dużo słońca w całym kraju

Pogoda na dziś - czwartek 6 sierpnia. Synoptycy prognozują na dziś bardzo słoneczny i ciepły dzień. Najwyższa temperatura, 29 stopni, zapowiadana jest w województwie lubelskim.
Zobacz wideo O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

W czwartek, niemal przez cały dzień, zapowiadane jest bezchmurne niebo. Niewielkie opady mogą pojawić się w województwie lubelskim i w południowych powiatach Małopolski.

Temperatura. Najwyższa temperatura na południu kraju

Najniższa temperatura w czwartek prognozowana jest dla Gdańska. Tam będą maksymalnie 24 stopnie w ciągu dnia. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w województwach podlaskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i łódzkim. 26 stopni pokażą termometry w Olsztynie, Zielonej Górze, Wrocławiu i Opolu. Jeszcze cieplej, 27 stopni, będzie w województwach zachodniopomorskim, mazowieckim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Kielc i Lublina, gdzie będzie kolejno 28 i 29 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 6 sierpnia.Pogoda na dziś - czwartek 6 sierpnia. gazeta.pl

Opady. Dziś będzie ciepło i bezwietrznie

Niewielkie zachmurzenie zapowiadane jest rano w województwach opolskim, śląskim, małopolskim, łódzkim i mazowieckim. Później chmury pojawią się także w zachodniej części kraju. W większości regionów prognozowane jest na dziś jednak niemal całkowicie bezchmurne niebo. Niewielki, lokalny deszcz może pojawić się w województwach małopolskim i lubelskim. Wiatr będzie słaby.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: