Pogoda na dziś - środa 5 sierpnia. W większości kraju dużo słońca, deszcz tylko na południowym wschodzie

Pogoda na dziś - środa 5 sierpnia. Synoptycy prognozują rozpogodzenia dla północnych, zachodnich i centralnych regionów. Przez cały dzień na tym obszarze będzie bardzo słonecznie.
Zobacz wideo Czy nadmorskie miejscowości czeka potop? Ekspert odpowiada

Inna sytuacja w środę będzie mieć miejsce w południowej, a zwłaszcza południowo-wschodniej Polsce. Tam przez cały dzień będzie pochmurno i deszczowo.

Temperatura. Dziś od 22 do 26 stopni

Najniższa temperatura, 22 stopnie, prognozowana jest dziś w województwach pomorskim, łódzkim, opolskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim i lubelskim. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w Bydgoszczy, Wrocławiu, Rzeszowie, Białymstoku i Olsztynie. 25 stopni pokażą natomiast termometry w Wielkopolsce oraz na Pomorzu Zachodnim i Mazowszu. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców województwa lubuskiego. Tam przewidywanych jest maksymalnie 26 stopni.

Pogoda na dziś - środa 5 sierpnia.Pogoda na dziś - środa 5 sierpnia. gazeta.pl

Opady. Deszcz w południowo-wschodniej Polsce

Rano większe zachmurzenia zapowiadane są w południowej i wschodniej Polsce. Najwięcej chmur o natężeniu umiarkowanym i dużym obejmować będzie województwa podlaskie, lubelskie, mazowieckie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie. Na pozostałym obszarze przez cały dzień przewidywane są duże rozpogodzenia i brak opadów. Deszcz może padać jedynie w województwach śląskim, świętokrzyskim, małopolskim, podlaskim i lubelskim. W całym kraju wiatr słaby.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: