Koncert ku czci powstańców. Internautów zachwyciło oddanie tłumaczek języka migowego. "Nie do podrobienia"

"Wyjątkowa, nie do podrobienia tłumaczka języka migowego", "Ta Pani jest genialna!", "Panie migające wymiatają, skradły show" - to tylko część komentarzy, które pojawiły się pod nagraniem z koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". Równie często co o wykonawcach piosenek, internauci pisali z zachwytem o pracy tłumaczek języka migowego, które wykonywały swoją pracę z niezwykłym oddaniem.

W niedzielę obchodziliśmy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku pamięć o powstańcach uczczono podczas koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki", którego transmisję można było oglądać w TVP oraz w mediach społecznościowych Muzeum Powstania Warszawskiego. 

"Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". Tłumaczki języka migowego zrobiły furorę w sieci

Widzów, którzy obserwowali wydarzenie w telewizji i internecie, zachwyciły nie tylko wykonania poszczególnych powstańczych piosenek, ale również praca tłumaczek języka migowego. Panie z niezwykłym zaangażowaniem tłumaczyły bowiem teksty utworów osobom niesłyszącym. Najwięcej miłych słów popłynęło pod adresem Małgorzaty Limanówki ze Stowarzyszenia Tłumaczy Polskiego Języka Migowego. Poniżej zamieszczamy wybrane komentarze wraz z fragmentami nagrania. 

"Praca tłumacza migowego może być fascynująca... szczególnie dla widza słyszącego. Profeska level master!!!".

"Wyjątkowa, nie do podrobienia tłumaczka języka migowego. Aż się chce oglądać".

"'Czuwaj wiaro i wytężaj słuch, Pręż swój młody duch, pracując za dwóch (...). Ta Pani jest genialna". 

Swój zachwyt wyrazili też wiceminister cyfryzacji Wanda Buk oraz rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Ciarka.

 

Koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" po raz pierwszy zorganizowano w 2006 roku. Zwykle wydarzenie odbywało się na placu Piłsudskiego i przyciągało tłumy warszawiaków, jednak ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku przeniesiono je do parku Wolności przy siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Cały koncert można obejrzeć poniżej:

 

>>>Mariola Kozłowska-Nowak tłumaczyła debatę prezydencką. "Zaczęłam wcześniej migać niż mówić"

Więcej o: