W Sarbinowie utonął 45-letni mężczyzna. W poszukiwaniach pomagali plażowicze

Tragiczny finał akcji poszukiwawczej na kąpielisku w Sarbinowie. Portal tvn24.pl poinformował, że służbom udało się odnaleźć i wyciągnąć z wody 45-latka, jednak resuscytacja nie przyniosła skutku. W poszukiwaniach ratownikom pomogli plażowicze, którzy utworzyli w morzu łańcuch życia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed południem na kąpielisku w Sarbinowie (powiat koszaliński). 45-latek wraz z 14-letnim synem pływali na sprzęcie dmuchanym. Jak poinformował portal tvn24.pl, w pewnym momencie mężczyzna osłabł i wpadł do wody. Początkowo nastolatek próbował odnaleźć ojca na własną rękę, a gdy to się nie udało, powiadomił służby. 

Zobacz wideo Bezpieczeństwo nad wodą. O czym pamiętać podczas wakacji?

Sarbinowo. 45-latek zasłabł i wpadł do wody. Plażowicze pomogli ratownikom i utworzyli łańcuch życia

W akcji poszukiwawczej ratownikom pomagali plażowicze, którzy utworzyli w wodzie łańcuch życia i w ten sposób przeszukiwali dno morza. 

Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa przekazało, że ratownicy odnaleźli mężczyznę po około godzinie. Mimo podjętej resuscytacji 45-latka nie udało się uratować. 

Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w sobotę utonęło w Polsce sześć osób. RCB przypomina, by podczas wypoczynku nad wodą stosować się do następujących zasad bezpieczeństwa:

  • pływaj tylko w wyznaczonych miejscach,
  • zakładaj kapok na łódce czy kajaku,
  • nigdy nie wchodź do wody po alkoholu,
  • nie wbiegaj rozgrzany do wody,
  • stosuj się do poleceń ratownika.
Więcej o: