Tychy. 1,5-roczny chłopiec z raną ciętą szyi w ciężkim stanie. Zatrzymano jego matkę

W ciężkim stanie jest 1,5-letni chłopiec, który w piątek został przyjęty w Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Dziecko ma ranę ciętą szyi. Policja zatrzymała jego matkę, która może być odpowiedzialna za zranienie dziecka.

W piątek służby ratunkowe i policja otrzymały zgłoszenie o rannym dziecko w mieszkaniu na jednym z osiedli mieszkaniowych w Tychach. Jak podaje TVN24, na miejscu znaleźli 1,5-rocznego chłopca z raną ciętą szyi. 

Strażacy i ratownicy medyczni zaczęli udzielać mu pomocy i tamować krwotok. Chłopiec miał być w tym czasie przytomny. Po tym, jak udało się go ustabilizować, został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Według relacji, bezpośrednio po przetransportowaniu chłopca do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka trafił on na blok operacyjny. Późnym wieczorem zakończyła się operacja. Stan dziecka oceniono na ciężki ale stabilny.

Policja zatrzymała matkę chłopca

Policja z Tychów poinformowała, że odpowiedzialna za zranienie dziecka może być jego matka. 40-letnia kobieta została zatrzymana. Była trzeźwa. 

W czasie zdarzenia w mieszkaniu była także matka kobiety oraz jej brat. Policja informuje, że wcześniej nie dochodziło tam do interwencji.

Więcej o: