Siedlce: 38-latek czterokrotnie próbował zdawać na prawo jazdy. Podawał się za kogoś innego

38-latek z Siedlec czterokrotnie próbował zdawać egzaminy na prawo jazdy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, rekordziści mają po kilkadziesiąt prób na swoim koncie. Mężczyzna został jednak zatrzymany przez policjantów, a w prokuraturze postawiono mu zarzuty.

Jak mówi rzecznik siedleckiej komendy Agnieszka Świerczewska, mężczyzna przyszedł do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w maseczce dokładnie zakrywającej twarz i czapeczce z daszkiem. Wtedy podejrzeń nabrał egzaminator.

- Na szczęście wynik egzaminu był negatywny i musiał zapisać się na kolejny termin i właśnie przy drugim podejściu został zatrzymany przez policjantów - wyjaśniła Agnieszka Świerczewska.

Dodała, że wtedy wyszło na jaw, że 38-latek przystąpił do egzaminu czterokrotnie. - Zweryfikowano to na podstawie zabezpieczonej dokumentacji oraz zapisu monitoringu - powiedziała rzecznik siedleckiej komendy.

Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty posłużenia się dokumentem tożsamości innej osoby. Grozi mu za to kara dwóch lat więzienia.

Podejrzany tłumaczył, że chciał w ten sposób pomóc 42-letniemu koledze.

Zobacz wideo Doświadczony kierowca stracił prawo jazdy, które miał od 42 lat. Wszystko przez kilka wykroczeń
Więcej o: