Prognoza pogody na tydzień [3-9 sierpnia]. Od gwałtownych burz po upały

W ciągu kolejnego tygodnia zobaczymy całą paletę zjawisk atmosferycznych. W poniedziałek będzie burzowo, a w weekend upalnie. Czekają nas także dni deszczowe i pochmurne. Osoby, które wyjeżdżają na wakacje, powinny zapakować zarówno kurtkę przeciwdeszczową, jak i krem z filtrem.
Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Pogoda na poniedziałek, wtorek i środę. Lokalne burze i przelotne opady

Początek tygodnia zapowiada się deszczowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w poniedziałek wystąpią gwałtowne burze. Wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić w województwach kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim. Dla pozostałej części Polski prognozuje się deszcz. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 19 stopni w Opolu do 27 stopni w Warszawie, Lublinie i Rzeszowie.

We wtorek wyraźnie się przejaśni. Deszcz prognozuje się dla północnych i wschodnich województw Polski. W pozostałych regionach zachmurzenie będzie umiarkowane lub duże, ale opadów nie należy się spodziewać. Termometry wskażą od 19 stopni w Koszalinie do 25 stopni w Zielonej Górze i Lublinie.

W środę znów będzie deszczowo. Opady prognozuje się niemal dla całego kraju, z wyjątkiem województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W całej Polsce zachmurzenie będzie duże, najwięcej przejaśnień prognozuje się dla okolic Łodzi, Poznania i Zielonej Góry. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 20 stopni w Gdańsku, Olsztynie i Suwałkach do 25 stopni w Krakowie. 

Prognoza pogody na czwartek i piątek. Z dnia na dzień więcej słońca

Dla większości regionów czwartek będzie dniem słonecznym. Synoptycy prognozują, że deszcz wystąpi jedynie w województwach lubelskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim. Dla pozostałej części kraju prognozuje się niskie zachmurzenie i dużo słońca. Temperatura wzrośnie. Termometry wskażą od 25 stopni w Katowicach do 29 stopni w Szczecinie.

W piątek rozpogodzi się jeszcze bardziej. Na ten dzień nie prognozuje się żadnych opadów deszczu. W całym kraju będzie słonecznie, a na niebie pojawią się tylko pojedyncze chmury. Będzie też cieplej niż w czwartek. Temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 24 stopni w Lublinie do nawet 30 stopni w Łodzi.

Pogoda na weekend. Synoptycy prognozują upały

Weekend również zapowiada się słonecznie. W sobotę przelotne opady deszczu mogą wystąpić jedynie w województwach podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Dla pozostałej części kraju prognozuje się zachmurzenie niskie lub umiarkowane. Termometry wskażą od 24 stopni w Lublinie do 30 stopni w Łodzi i Poznaniu. 

Niedziela będzie najbardziej słonecznym dniem nadchodzącego tygodnia. Na 9 sierpnia nie prognozuje się żadnych opadów deszczu, za to dużo słońca i niewiele chmur. Będzie też bardzo ciepło. Najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie odnotujemy maksymalnie 26 stopni, najcieplej z kolei w Łodzi i Poznaniu, gdzie znów będzie 30 stopni. 

Więcej o: