Pogoda na weekend 1-2 sierpnia. Po ciepłym i słonecznym dniu na zachodzie kraju pojawią się burze

Prognoza pogody na weekend 1-2 sierpnia. Meteorolodzy z IMGW zapowiadają, że czeka nas zmienna pogoda. Pierwszy dzień weekendu przeniesie słoneczną atmosferę, aby w niedzielę ustąpić burzom pojawiającym się na zachodzie kraju.

W pierwszy dzień sierpniowego weekendu możemy spodziewać się korzystnej pogody i temperatury w granicach 20-27 stopni. Zakłócenia pogodnej aury nastąpi w niedzielę, kiedy na zachodzie kraju pojawi się ochłodzenie oraz niewielkie burze.

Pogoda na sobotę 1 sierpnia. Słoneczna pogoda w niemal całej Polsce. Miejscowo mogą pojawiać się zachmurzenie

Najwyższa temperatura pojawi się na zachodzie kraju. Termometry w Zielonej Górze i Wrocławiu pokażą 27 stopni Celsjusza. W województwie pomorskim i zachodniopomorskim temperatura będzie się wahać w graniach 22-26 stopni. Wiatr będzie słaby, ale w strefie brzegowej może przybrać silniejszy charakter. Podobna temperatura będzie w województwie mazowieckim, łódzkim oraz lubelskim - 23-25 stopni. Na krańcach wschodnich pojawią się większe zachmurzenia oraz nieznaczne opady deszczu.

Na południu kraju będzie pogodnie. Termometry w Krakowie, Rzeszowie oraz Kielcach pokażą 23 stopnie Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany. W rejonach górskich, porywy mogą osiągnąć prędkość 60 km/h. Najchłodniej będzie w województwie warmińsko-mazurskim oraz podlaskim. Mieszkańcy tych regionów muszą przygotować się na umiarkowane zachmurzenie oraz temperaturę w granicach 20-23 stopni. Możliwe są przelotne opady deszczu.

Pogoda na niedzielę 2 sierpnia. Burze na terenach zachodniej Polski

W niedzielę pogoda nieco się odmieni. IMGW zapowiada, że cały kraj znajdzie się granicach strefy niskiego ciśnienia. Po południu, na zachodzie pojawi się chłodny front. Na najlepszą pogodę mogą liczyć mieszkańcy południowej i południowo-wschodniej Polski. W Rzeszowie i Krakowie przewidywana jest temperatura na poziomie 26-27 stopni.

W województwie śląskim, opolskim oraz dolnośląskim temperatura wyniesie od 24 do 28 stopni. Na Dolnym Śląsku pojawią się zachmurzenia, a po południu przelotne opady deszczu oraz burze. Podobnie będzie w województwie wielkopolskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim, gdzie temperatura będzie nieznacznie wyższa. Mieszkańcy tych regionów muszą przygotować się na burze, które przyniosą ze sobą wiatr osiągający w porywach 65 km/h. W Warszawie, Lublinie i Łodzi będzie słonecznie, temperatura wyniesie od 25 do 26 stopni.

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?