Pogoda na poniedziaek 3 sierpnia. Nad poudniow Polsk przejd burze

Pogoda na dzi - poniedziaek 3 sierpnia. Meteorolodzy przewiduj, e w poudniowej Polsce mog pojawi si burze oraz intensywne opady deszczu. Cieplej bdzie w centralnej i wschodniej czci kraju, gdzie temperatura osignie warto 25-27 stopniu Celsjusza.

Pierwszy tydzień sierpnia nie rozpocznie się od dobrej pogody. W całym kraju można spodziewać się zachmurzeń. Mieszkańcy południowej Polski powinni przygotować się na burze. W całej Polsce, poza województwem podkarpackim, pojawią się również opady deszczu.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Wysoka temperatura w centralnej i wschodniej Polsce. Najchłodniej będzie na południowym-zachodzie

Temperatura w całym kraju utrzyma się na stosunkowo wysokim poziomie. Najgorzej będzie w województwie lubuskim oraz opolskim, gdzie temperatura może spaść do poziomu 18-19 stopni. To jednak wyjątki. Na zachodzie kraju, najcieplej będzie w województwie wielkopolskim oraz kujawsko-pomorskim. Termometry w Poznaniu i Bydgoszczy pokażą wartość od 23 do 24 stopni Celsjusza. Najwyższa temperatura będzie w Polsce centralnej oraz wschodniej. W Warszawie, Lublinie oraz Rzeszowie będzie aż 27 stopniu Celsjusza. Z kolei na wybrzeżu, w województwie pomorskim oraz zachodniopomorskim temperatura będzie się wahać w graniach 20-21 stopni.

Burze nad południową Polską

Nad całym krajem zawisną chmury, które mogą zmniejszyć odczuwalną temperaturę. Poza województwem podkarpackim w całym kraju prognozowane są opady deszczu. Na południu Polski, w województwie maopolskim oraz w zachodniej części województwa lskiego mogą pojawić się burze. Wyładowania atmosferyczne pojawią się również w województwie świętokrzyskim oraz miejscowo w woj. kujawsko-pomorskim. Wiatr w kraju będzie słaby i umiarkowany, chociaż w czasie burz porywy mogą osiągnąć prędkość 70 km/h.