Pogoda na dzi - pitek 31 lipca. Pochmurnie w caym kraju

Pogoda na dzi - pitek 31 lipca. Synoptycy zapowiadaj, e ostatni dzie lipca bdzie pochmurny. Temperatura w caym kraju bdzie si waha w od 18 do 27 stopni Celsjusza. Najchodniej bdzie na pnocnym wschodzie oraz w rejonie Karpat.

Pogoda na piątek będzie umiarkowana. Pomimo nominalnie wysokich temperatur, aurę mogą zepsuć zachmurzenia pojawiające się w całym kraju. Najgorzej będzie w północno-wschodniej Polsce - temperatura w Suwałkach może spaść nawet do 18 stopni.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?

Wysoka temperatura niemal w całym kraju. Najcieplej będzie na południu i zachodzie

Na najlepszą pogodę mogą przygotować się mieszkańcy zachodniej i południowej Polski. Temperatura osiągnie swoje najwyższe wartości na Śląsku oraz w województwie lubuskim. We Wrocławiu będzie 26 stopni, a w Zielonej Górze 25 stopni. W woj. mazowieckim oraz dzkim będzie nieznacznie chłodniej, temperatura wyniesie od 23 do 24 stopni Celsjusza. Najgorzej będzie na północnym-wschodzie kraju. Temperatura w Olsztynie i Biaymstoku wyniesie 20 stopni.

Zachmurzenia będą obecne w całym kraju. Na północy możliwe odpady deszczu

IMGW zapowiada, że przez cały dzień pojawiać się będą zachmurzenia, zarówno małe, jak i umiarkowane. Największą siłę przybiorą na północy, gdzie możliwe są również opady deszczu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, chociaż na Pomorzu możliwe są porywy wiatru, które osiągną prędkość 55 km/h. W ciągu nocy na Podlasiu i Mazurach mogą pojawić się opady deszczu. Synoptycy przewidują, że możliwe jest również pojawienie się mgły.