Morskie Oko. Policja przestrzega przed korkami. Bilety parkingowe na kolejne dwa dni wyprzedane

Policjanci z Krakowa informują o dużym natężeniu ruchu na drodze dojazdowej do Morskiego Oka. Wyprzedano też wszystkie miejsca parkingowe przy Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie na najbliższy piątek i sobotę. Turyści, którzy zaplanowali sobie weekendowy wyjazd w Tatry, muszą się liczyć z olbrzymimi korkami i kolejkami.

Tatrzański Park Narodowy wprowadził internetowy system rezerwacji miejsc parkingowych. Aby zostawić auto przy Palenicy Białczańskiej lub Łysej Polanie, trzeba kupić bilet za 30 zł. Okazuje się, że warto to robić ze sporym wyprzedzeniem. System TPN pokazuje, że miejsca parkingowe na 31 lipca i 1 sierpnia zostały już wyprzedane.

Policjanci przestrzegają przed parkowaniem w niedozwolonych miejscach

O trudnościach w dojeździe do Morskiego Oka informują także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Jadący w Tatry turyści muszą liczyć się z dużym natężeniem ruchu.

"Funkcjonariusze przestrzegają też przed parkowaniem pojazdów na drodze wojewódzkiej nr 960 na odcinku: Wierch Poroniec - Łysa Polana, w miejscach obowiązywania znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. Umieszczona pod znakiem tabliczka T-24 wskazuje, że pojazd pozostawiony w tym miejscu będzie usunięty z drogi na koszt właściciela. Obecni na miejscu policjanci egzekwują przestrzeganie tego przepisu" - czytamy w komunikacie policji.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Tłumy na szlaku na Rysy. Kolejki na szczyt po obu stronach Tatr

Tegoroczne wakacje sprzyjają turystyce górskiej. Wielu Polaków zdecydowało się na spędzenie urlopu w kraju, co widać na szlakach prowadzących na najpopularniejsze szczyty. Tłumy podróżnych ciągną m.in. w stronę Tatr. W środę 29 lipca pisaliśmy o nagraniu, które pokazuje gigantyczną kolejkę na słowackim szlaku prowadzącym na Rysy.

Więcej o: