Szkwał nad jeziorem Ukiel. Wiatr połamał drzewa i zniszczył żaglówki

Zniszczone żaglówki i połamane drzewa - to pozostawił po sobie szkwał, który przeszedł nad jeziorem Ukiel na Pojezierzu Olsztyńskim. W związku z silnym wiatrem strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego interweniowali 29 razy.

We wtorek 28 lipca w kilku regionach Polski wystąpiły gwałtowne burze i porywiste podmuchy wiatru. Groźne zjawiska pogodowe obserwowano m.in. w województwie warmińsko-mazurskim. Nad jeziorem Ukiel przeszedł szkwał. W sieci pojawiły się nagrania pokazujące skutki wichury, w tym m.in. połamane drzewa i zniszczone łodzie.

Pogoda na Pojezierzu Olsztyńskim zmieniła się w kilka minut. Widoczność wyraźnie się zmniejszyła, a wiatr łamał gałęzie drzew i maszty żaglówek. W związku z silnym wiatrem strażacy z województwa warmińsko-mazurskiego interweniowali 29 razy.

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że w środę 29 lipca również wystąpią gwałtowne burze z gradem. Takie zjawiska prognozuje się dla województw podkarpackiego, lubelskiego oraz południowych i wschodnich powiatów województwa mazowieckiego. W tych częściach Polski obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia. 

Więcej o: