Żołnierze i pracownicy jednostek wojskowych zatrzymani. Chodzi o "załatwianie skierowań" na kursy oficerskie

W środę nad ranem Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pięć osób. Odbyło się to w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy oficerskie.

Jak podaje tvp.info zatrzymani usłyszą zarzuty w prokuraturze w Poznaniu. Według informacji portalu zatrzymanymi są żołnierze i pracownicy jednostek wojskowych z województwa dolnośląskiego i lubelskiego.

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała pięć osób w sprawie korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy

Zatrzymania potwierdzone zostały także przez rzecznika prasowego Żandarmerii Wojskowej. Ppłk. Artur Karpienko poinformował, że zadania w tej sprawie realizowane były przez żołnierzy ŻW z jednostki w Żaganiu w województwie lubuskim. Działania nadzoruje prokuratura w Poznaniu.

- Potwierdzam, że zatrzymano pięć osób. One są w tej chwili przewożone do siedziby prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty karne - dodał rzecznik poznańskiej prokuratury okręgowej prokurator Łukasz Wawrzyniak. Zarzuty mają dotyczyć korupcji, powoływania się na wpływy i innych przestępstw.

Pięć osób zatrzymanych zostało w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji przy kierowaniu żołnierzy na kursy oficerski i podoficerskie. W trakcie dochodzenia odkryto też nieprawidłowości przy wykonywaniu badań lekarskich.

Zobacz wideo Nowe polskie haubice Krab strzelają na poligonie
Więcej o: