Łagiewniki. 32-latek wjechał w busa, którym jechały jego dzieci. Możliwe, że zrobił to celowo

32-letni kierowca uderzył w busa, w którym podróżowała trójka jego dzieci. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna zrobił to celowo. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Do wypadku doszło we wtorek 28 lipca około godziny 7 rano. Na drodze krajowej nr 8 w Łagiewnikach w busa, w którym podróżowało siedem osób, wjechał samochód osobowy. 

- Kierującym [...] był mężczyzna w wieku 32 lat. Busem kierował 58-latek, a podróżowały nim jeszcze dwie osoby dorosłe oraz dzieci w wieku od 4 do 10 lat - w rozmowie z TVN24 powiedział kom. Marcin Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Zobacz wideo Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Łagiewniki. 32-latek mógł celowo staranować busa. Został zatrzymany

Na miejsce zdarzenia wezwano służby ratunkowe. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Pobrano od nich jednak krew do dalszych badań. 

Z doniesień medialnych mediów wynika, że 32-letni kierowca samochodu osobowego, który wjechał busa, to ojciec dzieci, które podróżowały drugim samochodem. Gazeta Wrocławska podaje, że mężczyzna mógł chcieć uniemożliwić wyjazd swojej rodzinie. Policja nie potwierdza tych doniesień. Jednocześnie poinformowała, że uderzenie prawdopodobnie było celowe, a 32-latek został zatrzymany. 

Więcej o: