Pogoda na dziś - czwartek 30 lipca. Duże rozpogodzenia w całej Polsce

Pogoda na dziś - czwartek 30 lipca. Meteorolodzy zapowiadają najcieplejszy dzień w południowo-wschodniej Polsce. W Małopolsce i na Podkarpaciu będzie od 26 do 27 stopni.
Zobacz wideo Czy kwintylion drzew uratuje klimat?

W czwartek pogoda już w całym kraju będzie bardzo słoneczna. Tylko w północnych powiatach województw zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego może przelotnie padać.

Temperatura. Na północy będzie trochę chłodniej

Najniższa temperatura, 20 stopni, zapowiadana jest w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Jeden stopień więcej będzie w Poznaniu i Szczecinie. 22 stopnie pokażą termometry w województwach lubuskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i podlaskim. Od 23 do 24 stopni będzie natomiast w Warszawie i Lublinie. Jeszcze cieplej, do 25 stopni, będzie w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim i świętokrzyskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Małopolski i Podkarpacia. W tych regionach będzie kolejno 26 i 27 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 30 lipca.Pogoda na dziś - czwartek 30 lipca. gazeta.pl

Opady. Bezchmurne niebo w niemal całym kraju

Zachmurzenie umiarkowane zapowiadane jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim. Na pozostałym obszarze niebo będzie niemal bezchmurne. Niewielkie, lokalne opady deszczu mogą pojawić się w północnych regionach, głównie w okolicach Koszalina, Olsztyna i Suwałk. Po południu w północnej, centralnej i wschodniej Polsce we znaki dawać się będzie umiarkowany i silny wiatr. Na tym obszarze może wiać w porywach do 50-65 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: