Kraków. Rusza proces gangu pseudokibiców Cracovii. Wśród oskarżonych brakuje Magdaleny K.

W poniedziałek rozpoczął się proces gangu narkotykowego prowadzonego przez pseudokibiców Cracovii. Na ławie oskarżonych zasiadło dwadzieścia osób. Wśród oskarżonych brakuje jednak przywódcy grupy Magdaleny K.

Proces pseudokibiców rozpoczął się w krakowskim sądzie. Wśród oskarżonych zabrakło jednak Magdaleny K., która stała na czele gangu. Kobieta przebywa w słowackim sądzie, gdzie złożyła wniosek o udzielenie azylu politycznego. Polscy śledczy wciąż czekają na decyzję słowackiego sądu w sprawie ekstradycji.

Kraków. Ruszył proces gangu pseudokibiców Cracovii. Grupa sprowadziła do Polski ponad 5 ton marihuany

Grupa przestępcza wywodzi się ze środowiska pseudokibiców w Krakowie. Gang w latach 2015-2018 zajmował się handlem środkami odurzającymi. Przestępcy mieli sprowadzić do Polski ponad 5 ton marihuany o wartości 88 milionów zł oraz kokainę wartą 4,3 miliona euro.

Krakowska "Gazeta Wyborcza" informuje, że gang miał również "wydział ekonomiczny", który zajmował się praniem brudnych pieniędzy. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży narkotyków inwestowano w nieruchomości, które były następnie wnoszone aportem do spółek prawa handlowego.

Członkowie gangu są również oskarżeni o popełnianie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Poszkodowanymi byli pseudokibice drużyny piłkarskiej z Łodzi oraz konkurencyjnego klubu z Krakowa. Oskarżeni zaatakowali na autostradzie liderów bojówek łódzkiej drużyny. Przestępcy staranowali ich samochód oraz dotkliwie pobili.

Na ławie oskarżonych brakuje Magdaleny K. Od lutego 2020 r. przebywa w słowackim areszcie

Grupa przestępcza nie ograniczała swojej działalności do województwa małopolskiego. Działali również na Śląsku oraz Pomorzu. Do 2017 r, kiedy władze nad grupą przejęła Magdalena K., grupą kierowali bracia (Adrian Z. oraz Mariusz Z.), których w środowisku określano jako "bracia zieloni".

Magdalena K. była w związku z Mariuszem Z. Kiedy jeden z braci trafił do więzienia, a drugi został zastrzelony, przejęła władze na zorganizowaną grupą przestępczą. Wkrótce Magdalenę K. oskarżono o handel narkotykami oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Wydano Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu.

Kobieta została aresztowana na Słowacji, gdzie od 28 lutego przebywa w areszcie. Z ustaleń śledczych wynika również, że Magdalena K. miała utrudniać postępowanie karne, składać fałszywe zeznania oraz nakłaniać do tego inne osoby.

Zobacz wideo CBŚP rozbiło gang prowadzący ponad 30 agencji towarzyskich
Więcej o: