"Ustawka" pseudokibiców na autostradzie A4. Dwie grupy starły się na jezdni. Policja nie zdążyła?

W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania, pokazujące bójkę dwóch grup pseudokibiców na jezdni autostrady A4. Policja potwierdza, że dostała zgłoszenie nt. "ustawki", jednak gdy patrol dotarł na miejsce, na jezdni nikogo nie było i ruch odbywał się normalnie.

Do "ustawki" grup pseudokibiców miało dojść w sobotę na autostradzie A4 między Krakowem a Rzeszowem, na wysokości Brzeska. W sieci pojawiło się kilka nagrań pokazujących zdarzenie. 

Na jednym z filmów widać dwie grupy - jedną w białych strojach, drugą w czarnych - stojące naprzeciwko siebie na jezdni. Na innych nagraniach widać już kilkudziesięciu mężczyzn bijących się na autostradzie. Piszący m.in. o środowisku pseudokibiców reporter Szymon Jadczak napisał na Twitterze, że "kibole Stali Rzeszów i Stali Stalowa Wola zaatakowali na autostradzie A4 kibiców Resovii, Siarki i JKS Jarosław. Według świadków Resovia brutalnie skatowana".

Cytowany przez Polsat News Mateusz Drwal z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie powiedział, że nie jest w stanie potwierdzić, czy nagrania rzeczywiście zostały wykonane dziś. Poinformował, że policja otrzymała zgłoszenie o grupie osób, która "zebrała się w tym miejscu".  - Jednak po przyjeździe nikogo tam nie zastaliśmy, a ruch odbywał się płynnie - stwierdził. Policja wyjaśnia sprawę.

Więcej o: