Piła. Seria włamań do sklepów sieci Dino. Złodzieje weszli do budynku przez dziurę w ścianie

Drugi raz w przeciągu kilku dni na terenie województwa wielkopolskiego doszło do niemal identycznego włamania. Włamywacze przez dziurę w ścianie dostali się do sklepu sieci Dino i ukradli wybory tytoniowe.

Pierwsze włamanie do sklepu Dino miało miejsce w nocy z 19 na 20 lipca we wsi Skórka w województwie wielkopolskim, w powiecie złotowskim, w gminie Krajenka. Włamywacze ukradli papierosy o wartości 3 tysięcy złotych - informuje portal www.asta24.pl.

Podobny schemat i podobna kradzież

Druga niemal taka sama sytuacja miała miejsce w nocy z 23 na 24 lipca w Szydłowie (powiat pilski). Podobnie jak kilka dni wcześniej, włamywacze wybili dziurę w ścianie i weszli do środka sklepu.

Rzecznik pilskiej policji mł.asp. Jędrzej Panglisz zdradził, że prowadzone jest już w tej sprawie dochodzenie. - Dopiero rano zorientowano się, że do sklepu włamywacze dostali się przez dziurę w ścianie. Zabezpieczyliśmy monitoring - powiedział.

Wraz z dochodzeniem przeprowadzane jest także szacowanie strat. W tym przypadku łupem włamywaczy również padły tylko i wyłącznie wyroby tytoniowe.

Zobacz wideo Pabianice. Straż miejska przyłapała kilku mężczyzn na nielegalnym wyrzucaniu śmieci
Więcej o: