Pogoda na weekend 25-26 lipca. W niedzielę więcej deszczu i burz

Prognoza pogody na weekend 25-26 lipca. W ostatni lipcowy weekend synoptycy zapowiadają zmienną pogodę. W sobotę w większości kraju będzie bardzo słonecznie. W niedzielę natomiast pojawi się już deszcz i burze.
Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

W weekend synoptycy zapowiadają wyższą niż w ostatnich dniach temperaturę. W sobotę będzie maksymalnie do 24 stopni na południowym zachodzie. W niedzielę najcieplej będzie na Mazowszu i w Małopolsce - tam około 26 stopni.

Pogoda na sobotę 25 lipca. Duże rozpogodzenia w całym kraju

W sobotę najniższa temperatura prognozowana jest w Gdańsku i Rzeszowie, gdzie będzie 20 stopni. Dwa stopnie więcej przewidywane są na Mazowszu. 23 stopnie pokażą natomiast termometry w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim i małopolskim. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców Łodzi, Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry, Opola i Katowic. Tam będą 24 stopnie.

W większości kraju przez cały dzień zapowiadane są duże rozpogodzenia. Jedynie na północnym zachodzie i południowym wschodzie pojawiać się będzie więcej chmur. Deszcz prognozowany jest w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, podlaskim, południowej części Mazowsza i Dolnego Śląska. Burze przewidywane są z kolei lokalnie w województwach małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim. Wiatr na ogół słaby.

Pogoda na niedzielę 26 lipca. Dziś więcej chmur i deszczu

W ostatnią niedzielę lipca temperatury będą nieco wyższe. Najchłodniej będzie dziś w Szczecinie, gdzie zapowiadane są 22 stopnie. Trochę cieplej będzie w Zielonej Górze i Poznaniu - tam 23 stopnie. Termometry pokażą do 24 stopni w województwach pomorskim, łódzkim i podkarpackim. W Lublinie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Katowicach, Opolu, Wrocławiu i Bydgoszczy będzie natomiast 25 stopni. Najwyższa temperatura, 26 stopni, prognozowana jest w województwach małopolskim i mazowieckim.

Rano więcej chmur pojawi się w północnej i zachodniej Polsce. W drugiej części dnia zachmurzenie umiarkowane zapowiadane jest także we wschodniej części kraju. Deszcz padać będzie w województwach śląskim, opolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i pomorskim. Burze prognozowane są natomiast w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i lubelskim. W pozostałych miejscowościach - w Warszawie, Białymstoku, Olsztynie i Łodzi, nie przewiduje się opadów. Wiatr na ogół słaby, na zachodzie bardziej porywisty.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: