Niedziele handlowe 2020. Czy w niedzielę 26 lipca zrobimy zakupy?

Od 2020 roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał tylko w niektóre niedziele. Poprzednia zasada, zgodnie z którą zakupy w niedziele można było zrobić raz lub dwa razy w miesiącu, obowiązywała tylko przez dwa lata od wprowadzenia ustawy.
Zobacz wideo Aplikacja Listonic - w prosty sposób stwórz i edytuj swoją listę zakupów

Zgodnie z kalendarzem do końca 2020 roku zostały już tylko trzy niedziele bez zakazu handlu. Niestety nie jest to najbliższa niedziela 26 lipca.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w 2020 roku wypadają jeszcze: 30 sierpnia, 13 grudnia i 20 grudnia. W pozostałe niedziele wszystkie sklepy i centra handlowe będą zamknięte z wyjątkiem: aptek, kawiarni, cukierni, stacji benzynowych, sklepów, gdzie sprzedaje właściciel lub jego rodzina oraz sklepów pełniących także funkcję placówek pocztowych.

Zakaz handlu obowiązuje też w święta wolne od pracy. Do końca roku wypadają one w następujących terminach:

  • sobota 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie NMP,
  • niedziela 1 listopada - Wszystkich Świętych,
  • środa 11 listopada - Święto Niepodległości,
  • piątek 25 i sobota 26 grudnia - Boże Narodzenie.

Obostrzenia obowiązujące w sklepach

W związku z epidemią w sklepach należy przestrzegać nowych zasad reżimu sanitarnego. Klienci powinni utrzymywać półtorametrowe odstępy od innych osób, mieć zasłonięte usta oraz nos oraz mieć założone rękawiczki jednorazowe lub zdezynfekować ręce. W wielu placówkach rekomendowane są płatności bezgotówkowe.

Więcej o: