Pogoda na dziś - czwartek 23 lipca. Kolejny słoneczny dzień w większości kraju

Pogoda na dziś - czwartek 23 lipca. W całym kraju zapowiadane są dziś bardzo duże rozpogodzenia. Więcej deszczu może spaść tylko w północnych województwach.
Zobacz wideo Dlaczego na niebie czasem jest więcej słońc?

Niższa niż w poprzednich dniach temperatura będzie spowodowana napływającymi nad Polskę masami chłodniejszego powietrza polarnego. Taka pogoda może utrzymać się nawet do niedzieli.

Temperatura. Dziś maksymalnie od 20 do 22 stopni

W całym kraju temperatura będzie bardzo zrównoważona. Najniższa temperatura w czwartek zapowiadana jest dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i łódzkiego, gdzie będzie maksymalnie 20 stopni. Najcieplejszy dzień czeka za to mieszkańców województwa lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i małopolskiego - tam 22 stopnie. W pozostałych regionach - Warszawie, Lublinie, Kielcach, Rzeszowie, Poznaniu i Bydgoszczy, będzie 21 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 23 lipca.Pogoda na dziś - czwartek 23 lipca. gazeta.pl

Opady. Dużo słońca w całym kraju

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane pojawi się w całej Polsce, jednak przez większą część dnia należy spodziewać się bardzo dużych rozpogodzeń. Deszcz prognozowany jest przed południem tylko w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i w części Mazowsza. Wieczorem może też trochę padać w południowych powiatach Małopolski i Podkarpacia. Wiatr słaby, na północy bardziej umiarkowany.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: