Pogoda na dziś - środa 22 lipca. Duże rozpogodzenia w większości kraju

Pogoda na dziś - środa 22 lipca. Meteorolodzy prognozują więcej rozpogodzeń. Tylko na północy kraju możliwe są przelotne opady deszczu.
Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą nam zadbać o środowisko

W środę synoptycy zapowiadają kontynuację pogody, jaka miała miejsce we wtorek. Dzisiejszy dzień będzie ciepły, ale nie upalny.

Temperatura. Dziś od maksymalnie 19 do 23 stopni

Najniższa temperatura prognozowana jest dziś w Szczecinie, gdzie będzie maksymalnie 19 stopni. Jeden stopień więcej zapowiadany jest w województwach warmińsko-mazurskim, podlaskim i łódzkim. 21 stopni pokażą termometry w Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Zielonej Górze, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach i Warszawie. W województwach dolnośląskim, opolskim i śląskim będą 22 stopnie. Najcieplejsza środa czeka mieszkańców Małopolski - tam 23 stopnie.

Pogoda na dziś - środa 22 lipca.Pogoda na dziś - środa 22 lipca. gazeta.pl

Opady. Niewielki deszcz tylko na północy kraju

Rano w całym kraju zapowiadane jest bezchmurne niebo. Po południu zachmurzenie w stopniu małym i umiarkowanym zacznie pojawiać się głównie w zachodniej, centralnej i południowej Polsce. Lokalne, przelotne opady deszczu prognozowane są w województwach zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i części Mazowsza. Wiatr słaby na zachodzie i południu, umiarkowany na wschodzie i północy. W północno-wschodnich regionach może wiać w porywach do 65 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: