Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką na autostradzie A1. Jest ofiara śmiertelna

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A1 na wysokości Tczewa. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, a następnie uderzył w barierki. Znajdujący się w pojeździe pasażer zginął na miejscu. Ruch na autostradzie jest utrudniony. Od początku wakacji na drogach zginęło ok. 150 osób.

Do zderzenia doszło po godzinie 14 na 22. kilometrze autostrady A1, na jezdni w kierunku Gdańska - informuje Straż Pożarna. 

Według opisu strażaków na autostradzie na wysokości Tczewa samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym, a następnie uderzył w barierę. Pasażer auta osobowego zginął na miejscu. Kierowca został ranny i został zabrany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na zdjęciu z miejsca zdarzenia widać, że samochód niemal stracił dach w wyniku uderzenia. Nie wiadomo, jaka była przyczyna wypadku.  

Po wypadku odcinek autostrady w kierunku Gdańska został czasowo zamknięty między węzłem Swarożyn a węzłem Stanisławie. Najbliższy zjazd to SPO Swarożyn. Utrudnienia mają potrwać kilka godzin.

W poniedziałek rano w ramach specjalnej akcji - mapy wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - policja informowała, że od początku wakacji w całym kraju na drogach zginęło 147 osób.

Więcej o: