Tragedia na Darze Młodzieży. 19-letni członek załogi spadł z masztu na pokład

Na pokładzie żagłowca Dar Młodzieży doszło w poniedziałek przed południem do tragicznego wypadku. Po upadku z masztu zginął 19-letni członek załogi. Okoliczności śmierci badane są przez policję i prokuraturę.

- Ok. godz. 11.10 otrzymaliśmy informację z SAR-u, czyli Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, że na Darze Młodzieży, który znajdował się ok. 3,5 mili morskich od portu w Gdyni, doszło do zgonu jednego z członków załogi - mówi w rozmowie z Gazeta.pl asp. szt. Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

19-letni mężczyzna spadł z jednego z masztów na pokład. - Wcześniej wspiął się tam bez zabezpieczeń. Poniósł śmierć na miejscu - dodał funkcjonariusz.

Dar Młodzieży. Śmierć 19-letniego członka załogi

Na pokładzie Daru Młodzieży znajdował się lekarz, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa wysłała w kierunku statku również łódź ratowniczą. Młodego mężczyzny nie udało się jednak uratować. - Dar Młodzieży zawrócił do portu w Gdyni. Poszkodowany został przekazany odpowiednim służbom - mówi nam Rafał Goeck, rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Dar Młodzieży to trzymasztowy żaglowiec szkolny, należący do Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Został zwodowany w 1981 r. Jego całkowita długość to niemal 109 m. Fregata przebyła do tej pory ponad 570 tys. mil morskich, przeszkolono na niej 19 tys. studentów.

Zobacz wideo Ruszył na pomoc tonącemu 65-latkowi - sytuację nagrały kamery monitoringu miejskiego
Więcej o: