CBŚP rozbiło kolejną grupę handlującą dopalaczami. Zatrzymano łącznie siedem osób

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali siedem osób podejrzanych o handel dopalaczami. Grupa mogła działać na terenie całego kraju przy wykorzystaniu sklepów internetowych i firm kurierskich. Funkcjonariusze przejęli kilkadziesiąt paczek z substancjami odurzającymi.
Zobacz wideo Policjanci z CBŚP rozbili grupę podejrzaną o handel dopalaczami

Policjanci z CBŚP w Rzeszowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej handlującej dopalaczami. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że grupa działała w latach 2016-2019 na terenie niemal całej Polski. Na swojej działalności mogli zarobić prawie 1,4 mln złotych, dokładna kwota cały czas jest ustalana.

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali siedem osób w związku z handlem dopalaczami

Przestępcy do sprzedaży środków odurzających wykorzystywali sklepy internetowe i firmy kurierskie. W okresie działania członkowie mogli rozprowadzić w ten sposób około 50 kilogramów dopalaczy. W ramach dochodzenia przeprowadzona została akcja na terenie trzech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i pomorskiego. Zatrzymano siedem osób w wieku od 25 do 39 lat.

Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, sprzęt elektroniczny, telefony i komputery. W ramach śledztwa udało się przejąć kilkadziesiąt paczek zawierających substancje, które są badane przez ekspertów.

Zatrzymani usłyszeli 17 zarzutów. Dotyczą one m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzenia do obrotu znacznych ilości dopalaczy. Czterem osobom przedstawiono dodatkowo zarzut prania pieniędzy. Decyzją sądu tymczasowo aresztowano dwóch podejrzanych.

Więcej o: