Lubelskie: rowerzysta przewrócił się pod koła nadjeżdżającego busa. Zginął na miejscu

Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w Kiełczewicach Górnych. Kierujący busem w trakcie wymijania jadącego z przeciwnego kierunku samochodu najechał na 67-letniego rowerzystę. Niestety mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło w sobotę późnym wieczorem około godz. 21:10 w miejscowości Kiełczewice Górne. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni mieszkaniec gm. Zakrzew kierujący busem marki Renault Master jadąc drogą powiatową od m. Strzyżewice w kierunku m. Zakrzówek, w trakcie wymijania jadącego z przeciwnego kierunku samochodu najechał na kierującego rowerem 67-latka, z gm. Strzyżewice, który przewrócił się bezpośrednio przed jadący pojazd. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem został przebadany przez mundurowych na zawartość alkoholu w organizmie – był trzeźwy.

Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i ostrożności na drodze oraz o stosowanie się do przepisów.

Zobacz wideo Czy wiesz jak prawidłowo włączać się do ruchu? Dzięki tym zasadom, każdemu będzie jeździć się wygodniej
Więcej o: