Wrak nieznanego okrętu odkryty w Zatoce Gdańskiej. "Nie ma go w bazie zatopionych statków"

Naukowcy Instytutu Oceanologii im. P.P. Szyrszowa Rosyjskiej Akademii Nauk odkryli u wybrzeży Obwodu Kaliningradzkiego w rejonie Zatoki Gdańskiej nieznany okręt wojskowy - podaje agencja Interfax. Wszystko wskazuje na to, że to wojskowa barka niemieckiej marynarki wojennej, pochodząca z okresu II wojny światowej.

Do odkrycia nieznanego okrętu doszło podczas wyprawy statku badawczego Akademik Nikołaj Strachow - podaje agencja Interfax. U wybrzeży Obwodu Kaliningradzkiego, w rejonie Zatoki Gdańskiej odkryto nieznany okręt wojskowy, którego nie ma w bazie zatopionych statków.

Według szefa wyprawy Dmitrija Dorochowa, ze wstępnych ustaleń wynika, iż jest to wojskowa barka z własnym napędem, która w czasie II wojny światowej należała do niemieckiej marynarki wojennej. Tego typu okręty dysponowały m.in. działem przeciwlotniczym i były wykorzystywane pod koniec wojny do ewakuacji niemieckich wojsk.

Dorochow twierdzi także, że w sowieckich archiwach nie ma danych o zatopieniu w tym rejonie niemieckiej barki. - Wiadomo, że działało tu brytyjskie lotnictwo. Być może to brytyjscy piloci zatopili ten mały statek - mówi.

Zobacz wideo Czeska policja musiała zepchnąć z drogi kierowcę, który nie reagował na wezwania do zatrzymania się
Więcej o: