Radom. Z powodu koronawirusa zmarło dwóch księży seniorów

Dwóch mieszkańców Domu Księży Seniorów w Radomiu zmarło z powodu zakażenia koronawirusem. Duchowni od około dwóch tygodni byli leczeni w miejscowym szpitalu zakaźnym.

Informacja o śmierci dwóch księży mieszkających w Domu Księży Seniorów w Radomiu pojawiła się na stronie internetowej Diecezji Radomskiej. Zmarli duchowni to 92-letni ks. kan. Bogumił Orłowski oraz 84-letni ks. kan. Andrzej Sasin. W czwartek 16 lipca odbyła się msza żałobna za ks. Sasina, na piątek 17 lipca zaplanowano mszę za ks. Orłowskiego. Oba nabożeństwa odbędą się bez obecności ciał zmarłych. 

W radomskim szpitalu zakaźnym przebywa jeszcze siedmiu zarażonych koronawirusem duchownych z Domu Księży Seniorów.

- Stan trzech z nich jest bardzo ciężki, pozostali wracają do zdrowia - powiedział kanclerz Kurii Biskupiej w rozmowie z Polsat News.

Zobacz wideo Sośnierz ocenia decyzje rządu ws. odmrażania gospodarki

Koronawirus w Domu Księży Seniorów w Radomiu

Obecność koronawirusa w organizmie jednego z duchownych z Radomia wykryto na początku lipca. Po tym odkryciu wykonano testy na koronawirusa u wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów. U dziesięciu z nich badanie dało wynik pozytywny. Niektórzy zaczęli wykazywać objawy chorobowe, dlatego przewieziono ich do szpitala. Pozostałych duchownych odizolowano. 

Więcej o: