Pogoda na tydzień [20-26 lipca]. Synoptycy zapowiadają burze, ale i upały

Pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie dość zmienna. Pierwsze dni będą deszczowe, ale z czasem zacznie się przejaśniać. Choć większość dni będzie dość chłodna, w sobotę odnotujemy nawet 30 stopni Celsjusza.
Zobacz wideo Globalne ocieplenie. "Pogoda zwariowała nie bez powodu. Mamy kryzys klimatyczny"

Pogoda na poniedziałek i wtorek. Na początku tygodnia burze i deszcz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że poniedziałek będzie burzowy. Wyładowania atmosferyczne mogą wystąpić w niemal całym kraju, z wyjątkiem województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, gdzie będzie padał deszcz. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 20 stopni w Szczecinie do 27 stopni we Wrocławiu i Opolu.

We wtorek wyraźnie się rozpogodzi, choć w niektórych regionach będzie padać deszcz. Opady prognozowane są dla województw podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W pozostałych częściach Polski będzie pochmurnie, ale z licznymi przejaśnieniami. Termometry wskażą od 17 stopni w Koszalinie do 22 w Zielonej Górze.

Pogoda na środę, czwartek i piątek. Z każdym dniem coraz więcej słońca

Środa będzie dniem słonecznym, a przelotne opady zdarzą się tylko w województwach pomorskim, podlaskim i lubelskim. Dla pozostałej części kraju prognozuje się średnie lub niskie zachmurzenie. Temperatura będzie dość niska - na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 stopni w Gdańsku do 21 stopni w Lublinie, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu.

Czwartek będzie dniem suchym. Synoptycy nie prognozują opadów, choć zaznaczają, że na Wybrzeżu, Warmii i Mazurach zachmurzenie będzie bardzo duże. Dla pozostałych regionów prognozuje się wiele przejaśnień. Temperatura będzie wahać się od 18 stopni w Gdańsku do 22 stopni w Poznaniu.

W piątek będzie jeszcze słoneczniej i cieplej niż w czwartek. Na ten dzień nie prognozuje się żadnych opadów. Synoptycy przewidują, że zachmurzenie będzie niskie, a na północnym zachodzie kraju niebo będzie bezchmurne. Termometry wskażą od 19 stopni w Gdańsku do 25 stopni w Kielcach i Białymstoku.

Pogoda na weekend. Będzie deszczowo, ale miejscami upalnie

W sobotę Polska podzieli się na dwie strefy pogodowe. Na zachodzie kraju zachmurzenie będzie duże i wystąpią opady, z kolei na wschodzie będzie słonecznie, a na niebie pojawią się wyłącznie pojedyncze obłoki. Temperatura będzie wahać się od 21 stopni w Katowicach do 30 stopni w Olsztynie.

W niedzielę deszczowe chmury zawisną nad Katowicami, Krakowem, Lublinem i Warszawą. W pozostałej części kraju zachmurzenie będzie umiarkowane lub wysokie. Najwięcej przejaśnień prognozuje się dla zachodu i północy Polski. Termometry wskażą od 20 stopni w Gdańsku do 23 stopni w Zielonej Górze i Poznaniu.