Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dziś czynne? [19 lipca]

Czy 19 lipca to niedziela handlowa? W jakich sklepach można zrobić dziś zakupy? Podpowiadamy, kiedy wypada kolejna niedziela z handlem i o jakich środkach bezpieczeństwa trzeba pamiętać, wchodząc między sklepowe regały.

19 lipca nie jest niedzielą handlową. W ostatni dzień tego tygodnia sklepy wielkopowierzchniowe takie jak Biedronka, Lidl czy Auchan będą zamknięte. Jest jednak spora grupa sklepów, które mogą być otwarte także w niedziele niehandlowe. Chodzi m.in. o stacje benzynowe, placówki pocztowe, sklepy znajdujące się na dworcach czy osiedlowe sklepiki, w których w niedziele sprzedają właściciele.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy kolejna niedziela z handlem?

W 2020 roku będzie w sumie siedem niedziel handlowych. Cztery z nich już za nami. Kolejne niedziele z handlem wypadną 30 sierpnia oraz 13 i 27 grudnia. 

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Zakupy w czasach pandemii. O jakich zasadach należy pamiętać?

Większość obostrzeń wprowadzonych ze względu na epidemię koronawirusa zostało zniesionych, ale idąc do sklepu, wciąż trzeba zachować pewne środki bezpieczeństwa. W przestrzeniach zamkniętych, a więc m.in. w sklepach, urzędach i środkach transportu publicznego w dalszym ciągu musimy zasłaniać nos i usta. Przed wejściem między sklepowe regały należy także zdezynfekować ręce lub włożyć jednorazowe rękawiczki ochronne. Ministerstwo Zdrowia zaleca także zachowywanie co najmniej dwumetrowego dystansu od innych osób. 

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach
Więcej o: