Jaworzno. Rzuciła kamieniem w głowę sześciolatki. Prokuratura: Zarzut usiłowania zabójstwa

Kobieta, która rzuciła kamieniem w głowę sześciolatki, usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. W ciągu najbliższych godzin sąd może zastosować wobec bezdomnej 46-latki tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Jaworznie. Jak informowali śląscy policjanci, 46-latka "podeszła do bawiących się dzieci i bez wyraźnego powodu rzuciła w jedno z nich kamieniem", a później oddaliła się z miejsca zdarzenia. 

Dziecko doznało poważnych obrażeń głowy i w stanie ciężkim trafiło do szpitala w Katowicach-Ligocie, gdzie przeszło operację. Obecnie jej stan jest dobry.

Zobacz wideo 31-latek uciekał przed policją. Zostawił we włączonym aucie niemowlę

Jaworzno. Kobieta rzuciła kamieniem w głowę sześciolatki. W środę usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

W poszukiwania 46-latki zaangażowanych było kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji z Jaworzna i Katowic. Pomocne okazały się medialne komunikaty. Jak dowiedział się portal Gazeta.pl, kobietę siedzącą na przystanku w Chrzanowie rozpoznał we wtorek jeden z mieszkańców i powiadomił policję. 46-latka została zatrzymana, a w środę doprowadzono ją do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie.

Prokuratura postawiła kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa. Oskarżona nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i odmówiła składania wyjaśnień. Odmówiła także odpowiedzi na jakiekolwiek pytania.

Prokurator Jacek Nowicki z Prokuratury Rejonowej w Jaworznie przekazał, że jak dotąd nie udało się ustalić motywu działania kobiety, która zaatakowała dziewczynkę. Jeszcze w środę sąd ma rozpatrzyć wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej.

Więcej o: