Strzał w okno siedziby SLD. Policja zatrzymała 42-latka. Zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne

Stołeczna policja poinformowała, że zatrzymała 42-latka podejrzewanego o uszkodzenie okna w siedzibie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Warszawie. W mieszkaniu mężczyzny zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne.

We wtorek rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska przekazała w mediach społecznościowych, że nieznany sprawca strzelał z broni pneumatycznej do okna w biurze SLD przy ul. Złotej w Warszawie.

W poniedziałek mój asystent zdejmował z okna plakat Roberta Biedronia i zauważył, że pod spodem jest dziura. Okazało się, że jest ona wynikiem oddania strzału z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm

- pisała Żukowska.

42-latek zatrzymany. Jest podejrzany o uszkodzenie okna w biurze SLD

Po godz. 19 stołeczna policja ogłosiła na Twitterze, że funkcjonariusze ze Środmieścia zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o uszkodzenie okna w biurze poselskim Żukowskiej (jej biuro mieści się w siedzibie SLD przy Złotej - red.).

Jak doprecyzowała Komenda Stołeczna Policja:

W miejscu zamieszkania 42-latka zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne i śrut w postaci metalowych kulek.

Jeszcze przed zatrzymaniem Anna Maria Żukowska dziękowała policjantom "za szybką i profesjonalną reakcję", później dziękowała za "sprawne działanie i szybkie ujęcie mężczyzny".

Więcej o: