Ruda Śląska. Nakrył nagiego mężczyznę ze swoim dzieckiem. Policja zatrzymała podejrzanego o pedofilię

Policja w Rudzie Śląskiej zatrzymała mężczyznę, który miał zwabić do swojego mieszkania dziewczynkę bawiącą się na klatce schodowej. Jej ojciec nakrył go nagiego ze swoim dzieckiem.

Do sytuacji doszło w ubiegłą środę, gdy grupa dzieci bawiła się na klatce schodowej w jednym z bloków w Rudzie Śląskiej. Jak tłumaczy Arkadiusz Ciozak, rzecznik rudzkiej policji, w rozmowie z TVN24, w pewnym momencie 50-letni mieszkaniec bloku zwabił do siebie jedną z bawiących się dziewczynek, a następnie zamknął się z nią w mieszkaniu.

Zobacz wideo Biskup Milewski przeprasza za milczenie polskich biskupów w sprawach związanych z pedofilią

Mężczyzna trafił do aresztu 

Gdy dziewczynka długo nie wychodziła z mieszkania, koleżanki postanowiły poinformować o tym jej ojca. - Nakrył on nagiego mężczyznę ze swoim dzieckiem - tłumaczy Arkadiusz Ciozak. Ofiara ma poniżej 15 lat.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzut dopuszczania się innych czynności seksualnych wobec małoletniej poniżej 15 roku życia. Grozi mu od dwóch do 12 lat więzienia. Na mocy postanowienia sądu trafił na dwa miesiące do aresztu tymczasowego.

Jak poinformował rzecznik rudzkiej policji, mężczyzna jest dobrze znany sąsiadom. Teraz służby sprawdzają, czy w przeszłości nie dopuszczał się innych przestępstw. Według wstępnych ustaleń nie pierwszy raz zwabił do mieszkania tę dziewczynkę i częstował cukierkami również inne dzieci.

Przeczytaj też:

Więcej o: