Na domu 96-latki wisiał baner Trzaskowskiego. Ksiądz nie odwiedził jej z komunią. "Jest za LGBT"

Ksiądz po raz pierwszy od wielu lat nie odwiedził 96-letniej kobiety z Żywiecczyzny, której bliscy zawiesili na posesji domu baner Rafała Trzaskowskiego - opisuje "Gazeta Wyborcza". Proboszcz poprosił o zdjęcie plakatu, argumentując, że Trzaskowski "jest za LGBT i homoseksualistami". Kuria wystosowała oświadczenie, w którym przeprasza za sytuację.

96-letnia mieszkanka niewielkiej miejscowości na Żywiecczyźnie, która z uwagi na swój wiek i stan zdrowia nie jest w stanie osobiście wybierać się do kościoła, od siedmiu lat była odwiedzana przez księdza proboszcza lub przez szafarza w pierwszy piątek każdego miesiąca. W ubiegłym tygodniu to się zmieniło - bliscy kobiety podejrzewają, że powodem jest baner Rafała Trzaskowskiego. O sprawie pisze bielska "Gazeta Wyborcza"

Ksiądz nie zjawił się u 96-latki. Poproszono o zdjęcie baneru Trzaskowskiego, kuria przeprasza

Jak relacjonuje rodzina 96-latki, przed I turą wyborów prezydenckich jej bliscy zawiesili na domu kobiety baner kandydata KO. Kilka dni później odwiedził ich ksiądz proboszcz, wskazując jednocześnie, aby zdjąć baner. Duchowny miał wówczas pytać: "jak ktoś pochodzący z tak dobrej i katolickiej rodziny może eksponować osobę, która jest za LGBT i homoseksualistami?".

"Wyborcza" opisuje, że w pierwszy piątek lipca komunię rozdawał nie proboszcz, ale ksiądz z parafii. Ku zaskoczeniu 96-latki i całej rodziny, samochód z duchownym ominął ich dom i udał się do innej chorej, która również przyjmuje komunię w domu. Jej bliscy postanowili interweniować. "Uważamy, że brak wizyty duszpasterskiej nie jest przypadkiem, i że nasza schorowana mama stała się ofiarą sytuacji" - napisali w liście do biskupa diecezji bielsko-żywieckiej Romana Pindla.

Ks. Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, wyraził ubolewanie w związku ze sprawą - nie odniósł się jednak wprost do kwestii baneru kandydata KO i do tego, z jakiego powodu ksiądz nie odwiedził 96-latki.

Zaistniała sytuacja została już wyjaśniona przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca w posłudze duszpasterskiej. Wyrażamy nasze ubolewanie z powodu działań księdza

- powiedział. 

Zobacz wideo Warszawa. 35-latek uderzył turystkę. Złamał jej oczodół
Więcej o: