Konotop. Wypadek z udziałem tira i ciężarówki wojska Stanów Zjednoczonych

W czwartek niedaleko miejscowości Konotop na Pomorzu Zachodnim doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z pojazdem należącym do wojska Stanów Zjednoczonych. W wypadku rannych zostało dwóch Amerykanów.

Jak podaje portal lokalnyreporter.pl, wypadek miał miejsce w czwartek 9 lipca około godziny 16. Na DW-175 w okolicach miejscowości Konotop w województwie zachodniopomorskim doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Jedna z nich należy do armii USA.

Ciężarówka armii USA zderzyła się z tirem na Pomorzu Zachodnim. Powodem miała być nadmierna prędkość

Według nieoficjalnych ustaleń portalu, kierowca amerykańskiej ciężarówki, na której przewożony był inny pojazd, zjeżdżał ze wzniesienia z nadmierną prędkością. Na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Ciężarówka wojskowa zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem.

Obie ciężarówki stoczyły się do pobliskiego rowu, uszkadzając słup z linią energetyczną. Do wypadku doszło podczas opadów deszczu. Droga w tym miejscu była bardzo śliska.

 

Na miejsce wysłane zostały służby medyczne i straż pożarna. Do zdarzenia skierowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak obrażenia uczestników zdarzenia nie stwarzały bezpośredniego zagrożenia życia. W wypadku rannych zostało dwóch Amerykanów, którzy zostali przewiezieni karetkami do szpitala w Drawsku Pomorskim.

Droga na odcinku między Kaliszem Pomorskim a Drawskiem Pomorskim była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu przebieg zdarzenia starali się wyjaśnić funkcjonariusze policji oraz żandarmi wojskowi.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę
Więcej o: