Konotop. Wypadek z udziaem tira i ciarwki wojska Stanw Zjednoczonych

W czwartek niedaleko miejscowoci Konotop na Pomorzu Zachodnim doszo do zderzenia samochodu ciarowego z pojazdem nalecym do wojska Stanw Zjednoczonych. W wypadku rannych zostao dwch Amerykanw.

Jak podaje portal lokalnyreporter.pl, wypadek miał miejsce w czwartek 9 lipca około godziny 16. Na DW-175 w okolicach miejscowości Konotop w województwie zachodniopomorskim doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Jedna z nich należy do armii USA.

Ciężarówka armii USA zderzyła się z tirem na Pomorzu Zachodnim. Powodem miała być nadmierna prędkość

Według nieoficjalnych ustaleń portalu, kierowca amerykańskiej ciężarówki, na której przewożony był inny pojazd, zjeżdżał ze wzniesienia z nadmierną prędkością. Na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Ciężarówka wojskowa zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem.

Obie ciężarówki stoczyły się do pobliskiego rowu, uszkadzając słup z linią energetyczną. Do wypadku doszło podczas opadów deszczu. Droga w tym miejscu była bardzo śliska.

 

Na miejsce wysłane zostały służby medyczne i straż pożarna. Do zdarzenia skierowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak obrażenia uczestników zdarzenia nie stwarzały bezpośredniego zagrożenia życia. W wypadku rannych zostało dwóch Amerykanów, którzy zostali przewiezieni karetkami do szpitala w Drawsku Pomorskim.

Droga na odcinku między Kaliszem Pomorskim a Drawskiem Pomorskim była zablokowana przez kilka godzin. Na miejscu przebieg zdarzenia starali się wyjaśnić funkcjonariusze policji oraz żandarmi wojskowi.

Zobacz wideo Śmiertelne wypadki drogowe od lat mają tę samą przyczynę