Śląsk. Amfetamina w organizmie kierowcy autobusu. 41-latek stracił prawo jazdy

Od środy policja w całej Polsce prowadzi akcję "Bezpieczny Autobus", w wyniku której prowadzone są kontrole kierowców komunikacji miejskiej. W czwartek policyjny test wykrył obecność amfetaminy w organizmie kierowcy autobusu miejskiego w Rybniku.

Jak podaje Komenda Policji w Rybniku, zdarzenie dotyczy 41-letniego kierowcy komunikacji miejskiej. Policyjny narkotest wykrył w ślinie mężczyzny obecność amfetaminy. Kierowca pracował w czwartek od godziny 4:20.

Policjanci w Rybniku zatrzymali prawo jazdy kierowcy autobusu. Narkotesty wykryły u 41-latka obecność amfetaminy

Kontrola miała miejsce w czwartek 9 lipca. Kierowca linii numer 9, który wrócił z drugiego porannego kursu, został zbadany tuż po godzinie 8:00, na dworcu komunikacji miejskiej w Rybniku przy ulicy Budowlanych.

"Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni mężczyzna jest trzeźwy. Niestety inny był wynik badania wykonanego narkotesterem. Urządzenie wykryło w ślinie mieszkańca Rybnika obecność amfetaminy, dlatego dodatkowo została mu pobrana krew do badań" - napisano w komunikacie na stronie policji.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy. Według ich ustaleń 41-latek rozpoczął kurs z zajezdni na ulicy Brzezińskiej o godzinie 4:20. 

Dalsze czynności śledczych będą uzależnione od zebranego materiału dowodowego, w tym wyników przeprowadzonych badań. Od środy w całej Polsce prowadzone są kontrole kierowców komunikacji miejskiej. W ramach akcji "Bezpieczny Autobus" policjanci sprawdzają kierujących przed rozpoczęciem pracy, a także na pętlach autobusowych. 

Zobacz wideo Piorun uderzył tuż obok policjanta, który zatrzymał się, by pomóc kierowcy w Oklahomie
Więcej o: