Trwa obawa po zabjstwie w Morawicy. Opublikowano wizerunek poszukiwanego. "Moe by uzbrojony"

Trwa policyjna obawa po zastrzeleniu 61-letniego mczyzny, ktre miao miejsce w gminie Morawica w wojewdztwie witokrzyskim. Poszukiwany jest 57-letni Leszek Gawior - policja opublikowaa jego wizerunek i informuje, e moe by uzbrojony oraz niebezpieczny.

witokrzyska policja szuka 57-letniego Leszka Gawiora, który jest poszukiwany w związku z zabjstwem w miejscowości Zbrza w gminie Morawica (województwo świętokrzyskie). Do Zdarzenia doszło w czwartek 8 lipca po południu, 61 letni mężczyzna zmarł po odniesieniu ran postrzałowych.

- Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna z informacją, że znalazł 61-latka z raną postrzałową - mówił w rozmowie z Onetem sierż. szt. Karol Macek z policji w Kielcach. Reanimacja nie przyniosła rezultatu.

Morawica. Trwa obława policyjna. Poszukiwany 57-latek może być uzbrojony

Jak podaje RMF FM, w obławie bierze udział kilkudziesięciu policjantów. Przy wyjeździe z terenu gminy ustawiono tzw. policyjne blokadowe - kontrolowane są samochody. Policja opublikowała wizerunek poszukiwanego Leszka Gawiora. Jak poinformowano, mężczyzna ostatnio ubrany był w ciemną kurtkę, czerwoną koszulkę oraz długie spodnie.

Osoby, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o kontakt z policją. Mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny

- informują funkcjonariusze.

"Wyborcza Kielce" poinformowała, że śmiertelnie postrzelony 61-latek to sołtys gminy. Takie ustalenia potwierdzają też portale lokalne. "Według wstępnych ustaleń przed dom sołtysa podjechał samochód, jego kierowca rozpoczął rozmowę z mężczyzną, następnie wyjął broń i strzelił swemu rozmówcy w głowę" - wynika z informacji TVP Kielce.

Poszukiwany mężczyzna był notowany i miał konflikty z prawem.

Zobacz wideo Trzy wykroczenia za jednym zamachem. Kierowca dostał 750 zł mandatu i 15 punktów karnych