Tatry. Szlak prowadzący na Morskie Oko zamknięty. Trwają prace remontowe

Przebywający na wakacjach w polskich górach muszą uzbroić się w cierpliwość. Od poniedziałku 6 lipca zamknięty będzie czerwony szlak prowadzący od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka.

Tymczasowe zamknięcie szlaku związane jest z trwającymi pracami remontowymi. Na szlaku do Morskiego Oka wylewany jest nowy asfalt. Ruch turystyczny będzie wstrzymany na tym odcinku do 10 lipca.

Tatry. Czerwony szlak prowadzący do Morskiego Oka zamknięty. Remont potrwa kilka dni

- Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni. W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu. Turyści wybierający się w tych dniach do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza) - czytamy w oświadczeniu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Remont czerwonego szlaku był planowany na czerwiec. Ze względu na utrudnienia związane z pandemią koronawirusa został przełożony na inny termin. Tatrzański Park Narodowy zdaje sobie sprawę z utrudnień, które może spowodować remont. Dodaje, że prace muszą być wykonane w wakacyjnym terminie, ponieważ w okresie jesiennym warunki pogodowe mogą nie pozwolić na wykonanie prac.

TPN prosi również, aby w terminie remontu nie planować wycieczek na Rysy od strony słowackiej na polską.

Zobacz wideo Burza i grzmoty w Tatrach
Więcej o: