Lubuskie. 8-latek śmiertelnie potrącony przez pociąg. Był na wycieczce rowerowej z rodziną

W niedzielę 5 lipca we wsi Bobowicko w województwie lubuskim doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Będący na wycieczce rowerowej ze swoją rodziną 8-letni chłopiec zginął po tym, jak wjechał pod szynobus.

Chłopiec wjechał pod pociąg regionalny relacji Zbąszynek-Międzyrzecz. Doszło do tego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w lesie - informuje "Fakt".

Wypadek na przejeździe kolejowym. 8-letni chłopiec zginął na miejscu

Do zdarzenia doszło w niedzielę 5 lipca około godziny 13. 8-latek wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe. Niestety chłopiec nie miał żadnych szans i zginął na miejscu wypadku.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali maszynistę alkomatem. Mężczyzna był trzeźwy. - Na razie dokładne okoliczności tego wypadku nie są znane. Na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Rodzina zmarłego dziecka zostanie otoczona opieką psychologiczną - powiedział  rzecznik lubuskiej policji nadkom. Marcin Maludy.

Ruch po wypadku został wstrzymany

Wypadek miał miejsce na przejeździe kolejowym kategorii F, czyli zlokalizowanym na drodze wewnętrznej. Obszar, na którym doszło do zdarzenia należy do miejscowego nadleśnictwa. W związku ze zdarzeniem ruch pociągu relacji Zbąszynek-Międzyrzecz został wstrzymany. Pasażerowie mieli możliwość przemieszczania się komunikacją zastępczą.

Zobacz wideo Wypadek autobusu linii 186 w Warszawie - Krzysztof Bielecki
Więcej o: